ویژگی‌ها و چگونگی دانلود و نصب iPadOS

اپل برای اولین بار، برای آیپد سیستم‌عامل اختصاصی iPadOS را توسعه داده است و با این کار می‌خواهد فاصله بین آیپد و لپ‌تاپ‌ها را کمتر از گذشته کند. در همین راستا، iPadOS از ویژگی‌های جدیدی بهره می‌برد که احتمالا مورد توجه کاربران زیادی قرار می‌گیرد.

اول از همه باید به هوم اسکرین این سیستم‌عامل اشاره کنیم که حالا در کنار آیکون‌های اپلیکیشن‌ها، نوتیفیکیشن سنتر هم به نمایش درمی‌آید و این یعنی کاربران با یک نگاه می‌توانند به اطلاعات زیادی دست پیدا کنند. یکی از مهم‌ترین بهبودهای صورت گرفته در iPadOS، در اپلیکیشن Files دیده می‌شود که حالا به‌طور کامل از فلش USB و کارت‌های حافظه SD پشتیبانی می‌کند. این یعنی به راحتی و بدون نیاز از اپلیکیشن‌های جانبی می‌توانید انواع و اقسام فایل‌ها را رد و بدل کنید.

اپل برای این سیستم‌عامل، مرورگر سافاری را بازطراحی کرده تا تجربه مشابه کامپیوترهای دسکتاپ را به ارمغان بیاورد و هنگام وب‌گردی شاهد نسخه دسکتاپ سایت‌ها خواهید بود. در نهایت، iPadOS به کاربران اجازه می‌دهد از آیپد خود به‌عنوان نمایشگر ثانویه برای کامپیوترها مک استفاده کنند و برنامه‌های زیادی از این مشخصه پشتیبانی می‌کنند.

گجت‌های سازگار

  • آیپد پرو (شامل تمام مدل‌های ۱۲.۹ اینچی، ۱۱ اینچی، ۱۰.۵ اینچی و ۹.۷ اینچی)
  • آیپد (نسل پنجم و جدیدتر)
  • آیپد مینی (نسل چهارم و جدیدتر)
  • آیپد ایر (نسل دوم و جدیدتر)

مشکلات دیده شده

در آیپدهای مختلف، گزارش متعددی در مورد مشکلات مربوط به قابلیت‌های چندوظیفگی منتشر شده است. گاهی اوقات فرمان‌های حرکتی جواب نمی‌دهند و اپلیکیشن Photos هم هنگ می‌کند. در چنین مواردی به ناچار باید به‌صورت سخت‌افزاری آیپد را ریبوت کنید.

چگونگی دانلود و نصب iPadOS

  • از مرورگر سافاری آیپد به صفحه مربوط به نسخه بتا سیستم‌عامل‌های اپل مراجعه کنید.
  • در بخش فوقانی بر گزینه Enroll Your Devices ضربه بزنید.
  • در صفحه جدید، گزینه iPadOS را انتخاب کنید. با این کار، به شما توصیه می‌شود که از وضعیت فعلی آیپد خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.
  • با اسکرول به پایین، می‌توانید Download profile را مشاهده کنید و بر آن ضربه بزنید. بعد از نمایش پیام هشدار، گزینه Allow را انتخاب کنید. در نهایت یک پنجره پاپ‌آپ نمایش داده می‌شود که به شما می‌گوید از بخش تنظیمات می‌توانید این فایل را نصب کنید.
  • روانه‌ی بخش تنظیمات سیستم‌عامل شوید و بر بخش جدیدی به نام Profile Downloaded که به قسمت فوقانی اضافه شده، ضربه بزنید. با این کار، به نسخه بتا عمومی iPadOS دسترسی پیدا می‌کنید و می‌توانید آن را دانلود و نصب کنید.
دیدگاه‌ها ۰

*
*

question